Google Microsoft’u Gafil Avladı

Google’ın kendi bloğu üzerinden yayınladığı Windows 10 işletiminin açığı Microsoft’u çıldırttı. Google’ın açığı ifşa edip kullanıcılarının tehlike altına girdiğini savunan Microsoft Google’ı suçladı.
İşletim sistemlerinin kullanıcılarının her zaman güvende olması için geliştirdiği güncellemeler bulunmakta. Bizde güvende olmak için işletim sistemlerimize gelen güncellemeleri indirip kurmaktayız.
Android, IOS ve Windows gibi işletim sistemleri yaptıkları güncellemeler ile gerekli açıkları kapattıklarını ve bu açıkların neye sebep olabileceğini açıklarlar. Fakat geçtiğimiz günlerde Google’ın kendi bloğundan paylaştığı yazıda Windows 10’daki ciddi bir açıktan bahsedilmesi hatta açığın nerde oluştuğunu net bir şekilde belirten Google Microsoft’u bir hayli kızdırmış.
Google’ın kendisini çok net bir şekilde ifşa ettiğini idda eden Microsoft Google’ın bu açığı kendilerine bildirmek yerine kendi bloglarından paylaşmalarının kötü niyetli kullanıcılara yol gösterdiğini ve tüm Windows 10 kullanıcılarını tehlikeye attığını öne sürdü.Bir cevap yazın